Fabryka Lamp

Fabryki są przestrzeniami bardzo trudnymi w projektowaniu. Właściwe zbalansowanie pomiędzy użytecznością a wygodą pracowników to rzecz do której dąży każdy architekt. Nasz projekt wyraźnie oddziela strefę produkcyjną od administracyjno-użytkowej.
Bryła budynku jest minimalistyczna z całkowicie przeszkloną przednią elewacją. Dzięki temu nie tylko oszczędzamy prąd ale również dbamy o prawidłowe doświetlenie wszystkich pomieszczeń części administracyjnej a pracownicy mogą wykonywać swoje obowiązki przy świetle dziennym, które jest o wiele zdrowsze dla naszych organizmów niż sztuczne. Bryła i wspomniana już przednia elewacja swoim wyglądem przypominają lampę, szczególnie w nocy, kiedy światło płynące z wnętrza budynku delikatnie rozświetla front, łącznie z ukrytym pod skosami wejściem, które swoim wyglądem i rozświetleniem intryguje oraz zachęca do baczniejszego przyjrzenia się budowli.

Bardzo ważnym elementem części administracyjnej jest wspólna stołówka dla pracowników, której nowoczesna forma i otwarta przestrzeń pomaga w odpoczynku oraz integracji załogi. Całość projektu nie tylko zaskakuje formą, ale przede wszystkim została zaprojektowana z myślą o wygodzie załogi fabryki.